Pomocník k zvládnutí alergie na bílkovinu kravského mléka

Možná už diagnózu ABKM znáte a možná jste právě jako Alenka v říši divů. Nevíte, jak z toho nepříjemného kolotoče ven?

Chcete přestat tápat a hledat příčiny ekzémů a dalších příznaků, které mohou být alergií způsobeny?

Zorientovat se v problematice ABKM je zdlouhavé, což jsem si zkusila na vlastní kůži a rozhodla jsem se, že to změním.

Pro další mámy, ale hlavně pro ty malé drobečky, kteří mají tolik práce po příchodu  na tento svět.

Pojďme jim (i sobě) trošku zpříjemnit  a usnadnit život  🙂

Pozoruji to těměř každý den, ve skupinkách na Facebooku se objeví maminka, jejíž dítě má ekzém, seboreu, vyrážku nebo střevní potíže. Otázka zní, čím to napravit...

 

Někdy se diskuse začne točit jen okolo mastiček, koupelí, léků nebo probiotik a každá z maminek doporučuje to, co pomohlo jejímu miminku...

 

Po nějaké době někdo prohlásí, že  by to mohla být ABKM !

 

Z počátku si člověk říká, proč by to měla měla být potravinová alergie, vždyť v rodině nic takového nemáme nebo má podobné brouky v hlavě...

 

Možná vyzkouší všechno možné a možná i něco pomůže, ale často nezbyde nic jiného, než se s touto diagnózou seznámit a smířit se se změnami, které přináší.

 

Dobrá zpráva je, že to nemusí trvat dlouho a miminko velmi brzy bude tolerovat potraviny, které mu z počátku problémy způsobovaly. Chce to ale vůli k zjišťování informací a hlavně ke změně v jídelníčku. Pojí se s tím také spousta obav a občas je to opravdu náročné.

A jak tedy zvládnout alergii na bílkovinu

kravského mléka?

Začít můžete s tímto průvodcem ještě dnes 😉

e-book

...pomocník pro každou mámu, která touží po spokojenosti miminka s ABKM

Provedu vás osmi tématy, která jsou klíčová ke zlepšení stavu alergického miminka a i vaší vnitřní spokojenosti. Získáte tipy, které vám usnadní ABKM zvládat. K tomu se dozvíte souhrnné informace o eliminačně-expoziční dietě, doplňcích stravy, probioticích a dalších souvisejících tématech. Dvacet receptů, které v e-booku najdete, je určeno především pro kojící maminky, ale mnohé z nich můžete dle vašeho uvážení, o časem zařadit i do stravy alergického dítěte.

Přestaňte se bát, že nezjistíte příčinu problémů, kterými vaše miminko trpí. Držte se postupů a rad, které jsou vyzkoušené a ušetří vám nejčastější chyby a přehmaty.

Nalezněte pohodu a vnitřní klid, díky jistotě, že děláte to nejlepší, co v danou chvíli můžete a neopouštějte svou intuici jen proto, že členové rodiny a okolí diagnózu ABKM neuznávají nebo podceňují. Důležité je věřit sama v sebe, v to, že dáte svému děťátku to nejlepší.

Kdo jsem a jak vám můžu pomoci?

Možná o mně dnes slyšíte poprvé, jmenuji se Helena Štvánová a jsem průvodkyně vzděláváním dětí. Nyní jsem máma 2.5 letého indiána na plný úvazek a v půlce léta očekávám příchod druhého miminka. Na svém blogu se tak věnuji dvěma stěžejním tématům, jenž obě souvisí s dětmi a jejich rozvojem. Na této cestě jsem spolu s 800 maminkami a budu šťastná, když se k nim přidáte i vy.

Co se v eBooku dozvíte?

Jak se dostat z říše divů před zrdcadlo a rozpoznat alergeny a vhodné potraviny.

Dozvíte se nejen řadu informací, které jsou jen obtížně dohledatelné na internetu, ale také aktivně zapracujete na své vůli a pozitivním přístupu ke zvládání problémů týkajících se péče o miminko.

Nedám vám recept na jednu konkrétní mastičku, nebo lék, který vás ze všeho vytáhne. Objevíte však možnosti, ze krerých si vybere to, co se vás a vašeho děťátka týká.

Jak eBook vypadá uvnitř?

Pokud už nekojíte nebo očekáváte více receptů na první příkrmy, možná využijete recepty z eBooku až když bude vaše dítě předškolákem. Možná vás o to více zaujmou mé články, které chystám. V tomto e-booku najdete recepty na snídaně, chléb, bábovku, pomazánky, omáčky a hlavní jídla.

pomazánka
omáčka

Co díky přečtení e-booku získáte?

 • Zmírnění potíží
  Než jsem zjistila, na co je syn alergický, trpěl příznaky jako jsou koliky, sebora, vyrážka, časté blinkání a začal se mu tvořit také ekzém. Projevy jsou u různých dětí různé, někdo má sklony k atopickému ekzému, u jiných jsou výraznější trávicí potíže. U někoho ABKM do tří let věku vymizí, někdo se s alergií na potraviny (nejčastěji v důsledku neléčení ABKM) potýká také v dospělosti. Na to všechno se podrobně podíváme a pak sama zjistíte, kterým směrem bude nejlepší se vydat.
 • Budete si umět dopřát změnu
  Vašemu děťátku se může ulevit už po několika týdnech a vy si nemusíte vyčítat, že jíte něco, čím mu zhoršujete stvav. Dáváte mu maximum, aby bylo spokojené a vy klidná.
 • Zorientujete se v problematice od A do Z
  Nebaví vás už hledat ve facebookových skupinkách odpovědi na všechny své otázky? Chtěli byste mít základní informace pohromadě a až na základě toho se doptávat na váš konkrétní případ? V e-booku se přehledně dozvíte o tom, co je to ABKM, jak ji můžete zjistit, jak lze přistupovat k eliminačně-expoziční dietě a jak se z toho všeho nezbládnit 🙂 Přečtěte si e-book celý a pak s emůžete k jednotilvým tématů vracet, podle toho, co vás osloví.
 • Úsporu
  Už nemusíte utrácet za předražené speciální potraviny, ale poradíte si se základními surovinami, které jsou levné a dostupné. Občas (nebo častěji) si můžete dovolit přilepšení ve formě biopotravin a šťastnějšího masa (z farmy) 🙂
 • Praktičnost
  Chcete být praktickou hospodiňkou a mámou, která má čas na hravé aktivity s dětmi? Nechcete trávit hodiny u počítače hledáním a upravováním receptů, nebo vás nebaví stát u plotny a vařit? Bude se vám to dařit lépe díky mnohým tipům a už vyzkoušeným receptům.
 • Konec pátrání, tápání a přešlapů
  Dovolte si být sebevědomá a osvojte si návod na to, jak bezpečně zavádět potraviny jednu po druhé. Díky bonusům v e-booku budete mít jistotu a přehled 🙂

Co o e-booku říkají ostatní ?

Ddcera začala mít velice brzy po narození ekzém a měli jsme také problém s kojením, dcera byla neustále neklidná, plakala, nespala. Bylo to hrozné období než jsme přešli na speciální UM, které stav trochu zlepšil. Proč to píšu? Po přečtení tohoto e-booku jsem si řekla: ,,Škoda, že jsem neměla možnost si tento přehledný manuál přečíst už dříve“. Ano, kdybych tuto možnost měla, ušetřila bych si několik měsíců zbytečného testování, které nikam nevedlo, byla bych více v klidu, protože bych věděla o co se jedná a věděla bych, jak s alergií pracovat. Na e-booku velmi oceňuji lidský přístup, který odráží chování a přemýšlení každé mámy, která touto zkušeností musela projít. Je to stručný manuál, který každý pochopí. Velmi se mi líbí praktičnost a HLAVNĚ konkrétní rady a tipy na vitamíny, potraviny, recepty apod... Tyto informace se těžko dohledávájí. E-book zahrnuje vícero oblastí a doporučuji ho nejen maminkám, ale všem co bojují s ABKM, chtějí získat relevantní informace v této oblasti a ušetřit si plno času, který tráví hledáním různých infromací.
Andrejka PohanováMáma jedné malé slečny, která začala mít krátce po narození problémy s ekzémem.
Tento E-book se mi velmi líbí, jelikož již téměř dva roky žijeme s alergií na bílkovinu k. mléka. Autorka jej pojala komplexně, což jistě ocení všechny maminky vystresované nespokojeným miminkem. Obsahuje vše, co jsem musela složitě hledat na různých místech. Podporujícím a milým způsobem dává konkrétní tipy na to, jak rozpoznat ABKM a potíže s tím související, jak se daným alergenům vyhnout, co užívat pro podporu střev, jak postupovat při eliminační dietě a mnoho dalšího souvisejícího s rozsáhlou léčbou ABKM. Co bych ale chtěla vyzdvihnout jsou recepty. Je tam 20 receptů, které jsou vhodné pro děti s ABKM. Věčně jsem tápala nad jídelníčkem a nevěděla jsem jak dát dceři pestřejší stravu. Díky těmto receptům mám úplný klid na duši, jelikož dcera nyní nemusí jist stále to stejné dokola. Jídlo je navíc velice chutné, takže nemusím vařit zvlášť pro mne a zvlášť pro dceru. Doporučila bych jej všem maminkám, které, mají miminka s podezřením na ABKM či mají potvrzené, že jí trpí. Najdete tam velikou podporu, uklidnění a návody jak mít tuto alergií pod kontrolou. Což vede ke spokojenému miminku. A to si přece všechny maminky přejeme ne? 🙂
Kristýna ŽemlováMáma malé Karolínly s ABKM, technolog výrobních linek.
E-book jsem přečetla jedním dechem, jelikož o alergiích dcerky vím teprve 3 týdny. Moc se mi líbí, že jsou zde všechny důležité informace sděleny pochopitelným způsobem. V podstatě celé 3 týdny jsem studovala vše možné na internetu, skupinkách atd. a zde je vše podstatné shrnuto a vysvětleno. Vřele doporučuji tento materiál maminkám, které se dozví o alergiích svých dětí, ušetří si tím spoustu času. Moc děkuji za tip na košík.cz, zjistila jsem, že nyní doručují i k nám domů, a myslím, že mi to velmi pomůže se sháněním potřebných surovin a potravin. Také děkuji za vysvětlení, proč některá probiotika nejsou vhodná, hned zítra objednám jiná, jelikož jsem dceři na radu lékárnice pořídila BioGaia, která nejsou při její alergii vhodná. Děkuji také za tipy, co čím nahrazovat. Těším se na vyzkoušení receptů.
Martina Václavíkovámáma dvou dětí 9 a 2 (ABKM, vejce, arašídy, roztoči, pes a kočka)
Jsem moc vděčná za to, že jsem měla možnost do tohoto eBooku nahlédnout. Jako učitelka v MŠ se stále častěji setkávám s dětmi, které maji potravinové alergie nebo intolerance a přes 10 let mám já sama ABKM. Pro každou mámu, která u svého dítěte tuto alergii objeví bude eBook skvělým začátkem, protože vás provede od základní teorie až po praxi. Důležitou součástí je i plánovací zápisník, který budete rozhodně potřebovat než si nové stravovací návyk pro zajedete. Rozhodně eBook doporučuji, protože je to cesta k pochopení, výsledkům i úlevě, kterou pocítí vaše dítě i vy sami.
Aneta ŠtěpánkováAneta netoleruje mléko, je autorkou projektu Cesta k samostatnému dítěti. Rodičovský koučink, www.anetastepankova.cz
Moc děkuji za možnost přečíst si e-book mezi prvními. E-book je napsán velmi hezky, naleznete tam, co je potřebné a co se od takové knihy očekává. Líbí se mi i zpracování celého e-booku. Doporučila bych ho všem maminkám a jejich rodinám, které se také musí potýkat u dětí s ABKM, ať už přímo od narození, nebo jej zjistili později. Tato knížka dává rady, jak vše správně a zavčas rozpoznat. A na závěr vás čeká spousta skvělých receptů, které se chystam osobně vyzkoušet 🌷🙏
Irena FialováMáma dvou holčiček, z nichž jedna má silnou ABKM
Můj 1,5 letý syn Matěj má ABKM od šesti měsíců. Na mateřské mléko (bez jakékoliv diety) se alergie neobjevila, i když jsem mléčné výrobky jedla bez omezení. Alergie se mu projevila, až když začal sám jíst pevnou stravu. E-book jsem si tedy chtěla přečíst zejména kvůli receptům a abych se dozvěděla, čím vším mohu synovi mléko nahradit a čemu se případně vyhnout. E-book ovšem není jen kuchařkou, provede Vás problematikou od A do Z. Doporučuji ho tedy všem, kteří v této problematice tápou, nejsou si jistí a potřebují ujistit, že vše jde zvládnout.
Aneta ČechákováMaminka malého Matěje s ABKM

Možná si kladete tyto otázky:

 • Vyplatí se e-book i když nekojím?
  V e-booku nepředávám zkušenosti laktační poradkyně, ale mámy, která miminko kojením vyvedla z nejhoršího. Nemám mnoho zkušeností se speciálními mléky, protože jsme se jim nakonec vyhnuli. Překlenutí novorozeneckého období díky speciálním mlékům možné je a potom začnete řešit první příkrmy a postupné zavádění alergenů. Tomu se v e-booku věnuji a věřím, že jsem pro vás připravila mnoho užitečného obsahu.
 • Budu se mít na koho obrátit, když budu mít dotazy k obsahu eBooku?
  Samozřejmě. Můžete mi napsat zprávu nebo se zeptat ve skupince pod příspěvkem s obrázkem eBooku nebo pod těmi, co odkazují na články o ABKM.
 • Co když zjistím, že eBook není pro mě?
  Může se stát, že si přeci jen řeknete, že jste od eBooku očekávala něco jiného a že jste se vlastně nedozvěděla nic, co už jste nevěděla. Pokud zjistíte, že to byl přešlap, do 30ti dnů mi napiště a bez otázek vám vrátím peníze za eBook zpět.

Rozšířit své možnosti a rozhled stojí za to!

Můj eBook vám už zůstane, můžete se do něj znovu vracet a využívat základní oporu, kterou vám poskytne. Čeká vás také podpora v článcích, které budu postupně přidávat na web a dozvíte se o nich také z e-mailů, nebo ve skupince, kde se na vás budu spolu s dalšími maminkami těšit. ABKM pro vás a vaše děti může být krátkodobou záležitostí, ale také se může stát startem k trvalým změnám, které nakonec mohou být pozitivní. Objevte nový přístup a zdravý způsob obohacení vašeho jídelníčku 🙂

Cena eBooku je 359 Kč, ale do konce prosince platí ještě akční cena 249Kč . Poté chystám řadu novinek a změn 😉

Plná cena e-booku začne platit od 10.1.2023. Cenu jsem nastavila tak, aby pro vás byla příznivá a pro mne přijatelná. Psala jsem ho dlouhé měsíce a zkušenosti jsem čerpala po dobu několika let. Informace jsem porovnávala v mnoha zdrojích a shlédla bezpočet videí našich předních výživových poradců. Dlouhodobě  jsem si také psala s mnohými z vás a sledovala různé kazuistiky případů ostatních maminek.

Zaváděcí akční cena je díky pro vás, které se nebojíte měnit své návyky a jít do akce.

Vše, co potřebujete opravdu vědět k zvládnutí prvních let s ABKM jsem sepsala do eBooku.

Bonusy k objednávce :

Uvnitř Ebooku najdete odkazy na tyto bonusy:

1) Představte si sama sebe, jak si vybíráte mezi možností dát si vklidu vanu  nebo zírat hodinu před spaním do mobilu a pak nemoci usnout. Nehledejte, ale jednoduše vybírejte ze seznamů, které jsem pro vás připravila.

2) Jaké by to bylo mít v ruce kompas ke zvládnutí zdlouhavého procesu, který už započal? Nebudete už muset linkovat sešit a chaoticky do něj vepisovat, co jste kdy snědla.

3) Když si najdete trochu času na sebe, vybarvěte si mandalu a zvědomte si, jak důležité a smysluplné úkoly jako máma máte.

Všechny tři BONUSY, celkem v hodnotě 297 Kč dostáváte k eBooku zcela ZDARMA !

Nečekejte, až bude vaše dítě velké a problémy zmizí samy, můžete se pak ztratit v králičí noře plné chaosu a otázek. Buďte statečnou Alenkou, která porazila draka Tlachapouda a nastolila mír...

 

Co tu pro vás ještě mám?

Další produkty týkající se mateřství